Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satınalma Koşulları ve Uyarılarımız

Element Enerji olarak www.elementenerji.com sitesinde sunduğumuz bir çok ürün , profesyonel kurulum gerektiren, tek başına kullanılmayan özel amaçlar için üretilmiştir. Ürünlerin bir çoğu sipariş ve kurulum esnasında Üst düzey Mühendislik bilgisi gerektirir . Sipariş etmeden önce ürün özelliklerinin okumanız gerektiğini, kurulum esnasında gerekli aksesuar , alet ,ve güvenlik tedbirlerinin alınmasının zaruri olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Satışa sunduğumuz ürünlerin tamamı kurulum esnasında ciddi yaralanma ve ölüm tehlikesi riskleri oluşturmaktadır. Aldığınız ürünleri yeterli eğitim ve bilginiz yoksa bu konuda mutlaka profesyonel eğitimli şirket ve yetkin kişilerden destek almalısınız. Kesinlikle ürünleri; sertifika ve yeterli eğtiminiz yoksa kendiniz montaj yapmayınız. Firmamızın satışa sunduğu ürünlerin ev kullanıcısı  için güvenli olmadığı ve kurulum için eğitim gerektiğini önemli bilgilerinize sunuyoruz. Anahtar teslimi paket sistemer satın almadığınız taktirde , ürünlerin kurulum ve montajını yapmıyacağımızı kabul etmiş sayılırsınız. Burada aksi belirtilmedikçe hiçbir ürünün montaj ve servisi siparişle birlikte verilmemektedir.

  •  

Aldığım Ürünlerin Garantisi ve Garanti Şartları

www.elementenerji.com sayfasından satın aldığınız tüm ürünler garantilidir. Sipariş ettiğiniz günden itibaren üreticilerin açıklamış olduğu garanti süreleri geçerlidir. Garanti şartları üreticinin ve Kanunların belirttiği şartlarda geçerlidir. Firmamızın sattığı ürünlerin garatni süreleri site sayfasında bulunmaktadır. Ancak üretici bu garanti sürelerini habersiz değiştirme hakları olduğundan, ürünü satın alırken garanti süeleriyle iglili güncel bilgileri , üretici sayfalarından veya firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz. Ürünlerin garanti belgelerini ve şartlarını okumadan sipariş vermeyiniz. Garanti şartlarıyla ilgili olarak teredütleriniz olduğunda firmamızı   +90 312 425 2200 nolu telefonu arayabilir veya info@elementenerji.com e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.  Satmış olduğumuz ürünler tek başına çalışan (TV , Buzdolabı, Radyo vs gibi..) tüketici elektriği ürünleri olmadığı için, garanti şartlarıda üreticinin belirlediği şart ve sürelerde olmaktadır.  Örnek Victron Energy MPPT şarj kontrol cihazı 5 Sene koşulsuz garantiye sahipken, Çin malı ürünlerde  bu garanti süresi 1/2 sene aralığındadır. Ürünün  garanti süreleri üretici sitelerinde veya ürünün datsheet, kullanım klavuzunda bakma sorumluluğu müşteriye aittir. Akülerin üreticileri garanti süresini 2 sene olarak açıklar, ancak kullanım yerine göre 1 sene garanti vermektedir. Garanti süresi firmamızın yanlız başına taahhüt ettiği bir teminat değildir. Üretici firmaların taahhüt ettiği ve açıkladığı şartlar geçerlidir.Üreticiler güneş panellerine 15 sene garanti vermektedir. Ancak garanti şartları okununca , 12 senelik garantinin aslında kullanım yerindeki şartlara bağlı olduğu hemen anlaşılır. Firmamız bir mühendislik firması olduğundan tedariğini yaptığı ürünleri tüm açıklığıyla garatni şartlarını özel olarak burada yorumlamaktadır. 10 yıl ürün garantisi ve 20 veya 25 yıl performans garantisinin hukuken hiçbir değeri yok. Uluslararası tek bir sigorta ile korumanız yok. Tüm üreticiler, yetkisiz servis ve teknisyenler tarafından montajı yapılan ürünler garatni dışı der. Bu ifade bile aslında ürünlerin hukuk olarak hiçbir garantisinin olmadığını göstermektedir.Element Enerji satmış olduğu ürünlerin 2 sene boyunca  üretim hatası var ise sınırsız değişim ve iade hakkını taahüt eder. 

Garanti Belgesi Düzenliyormuyuz

Kanunda ve Yönetmeliklerde Garanti Belgesi düzenlemesi gereken ürünlerin tamamı için garanti belgesi vermekteyiz. Ancak Garanti belgesi sadece ithaltçı ve üretici firmalar tarafından düzenlendiğinden, bu belgeyi eğer yazılı döküman olarak isityorsanız, mutlaka sipariş esnasında bildirmeniz gerekmektedir. Hiçbir fatura garanti belgesi yerine geçmez. Garanti belges, düzenenmesi zaruri ürün listesi linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz. Buraaki ürünlerin ıslak imzalı garantni belgelerini istek üzerine ithalatçı ve üretici tarafından düzenlenerek alablirsiniz. Firmamızın sattığı tüm ürünler özel şartlarla  garantili olduğu için üretici firma garanti belgesi düzenlemese bile, firmamız satış esnasında imzalı garanti taahhüdü vermektedir. Aksesuar, kablo, yedek parça, konstrükisyon, hırdavat, özel amaçlı üretilen kabinet ve elektronik ürünler, müşterinin isteğine göre tedarik edilmiş özel ürünlerin garantisi sözleşmeye bağlı olarak verilmektedir. 
 

 Ödeme Yöntemleri

www.elementenerji.com sitesinden ürün satın alırken Kredi Kartı, Banka Havale’si, , Puan ile ödeme, Kapıda ödeme şeklinde ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. www.elementenerji.com dan, Visa, Mastercard, American Express, TROY, Dicover, Amax ,Sanal Kartlar Masterpass  gibi kartlarla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm 3D güvenlikli banka kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. En yaygın kredi kartı ödemelerinde BDDK’nin firmamıza vermiş olduğu taksit sayısı oranında taksit seçeneğinide sunuyoruz. Taksitli ödemelerde taksit sayısına ve ödeme yaptığınız kartın bankasına göre vadeleri ürün sekmelerinde görebilirsiniz. Element Enerji den sipariş verdikten sonra fiyat değişikliği , ilave kargo ücreti gibi massraflar sizden talep edilmeyecektir. Fiyat değişikliği yapılsa bile, satın aldığınız , ödediğiniz miktar değişmeyecektir.
Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra taksitlendirme seçeneği değiştirilemez. Eğer taksit sayısını değiştirmek istiyorsanız siparişi iptal edip ürünü tekrar satın almanız gerekir. Axess, Wings ve Bonus hariç debit (ATM) kartlarının puanları alışverişte kullanılamaz.    Ürün satın alması sırasında birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapamazsınız.Farklı kredi kartlarıyla tek bir ödeme yapılamaz.   
Havale ve EFT ile ödeme seçeneğiniyle ödeme yaptığınızda , EFT ve Banka bilgilerimiz ödeme sayfasında görünür, ayrıca sitemizde banka bilgilerimiz sayfasında da bulabilirsiniz. Buraya yapacağınız ödeme HAvele EFT otomaitk olarak hesabınıza işlenecek ve siparişiniz işleme alınacaktır. EFT/Havale ile yaptığınız ödemelerde bankanızın size uyguladığı masraf miktarı size aittir. 
Sepetim sayfasından satın almak istediğiniz ürünleri seçtikten sonra Satın Al butonuna basın.  (Eğer tek bir ürün satın alacaksanız ürün detay sayfasındaki Hemen Al butonuna basabilirsiniz.) Siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresleri seçin veya yeni bir adres girin. Ödemeyi kredi kartı, banka kartı, sanal kart, BKM Express, MasterPass ve GarantiPay ile gerçekleştirebilirsiniz. Kart  bilgilerinizi girip eğer taksit yapılabilen ürünlerse taksit seçeneklerinden birini seçip alışverişinizi tamamlayın. Ödemeyle ilgili olarak tüm soru ve isteklerinizi www.elementenerji.com iletişim  sayfasından veya Hesabım menüsünden iletebilirsiniz. Canlı Whatsup destek hattından anlık olarka müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz .  0532 602 99 55 nolu telefondan Müşteri Temsilcisini arayabilirsiniz. 
Satın alma sırasında hata olmasının sebebi; kartınızın internet alışverişlerine açık olmaması, yeterli limitinizin bulunmaması, kartın son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da 3D şifrenizle ilgili olabileceği gibi farklı sebepleri olabilmektedir. Farklı bir kartla ödeme yapmayı deneyebilir ya da bankanızla görüşerek durumu iletebilirsiniz. Sipariş onayından sonra oluşacak 6 haneli sipariş numaranızı Havale/EFT ödemeniz esnasında açıklama kısmına eksiksiz ve rakamlar arasında boşluk olmadan bitişik yazmanız halinde ödemeniz hesabımıza geldikten sonra 1 saat içerisinde onaylanır.

Ödeme Güvenliği

www.elementenerji.com dan  yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa ödeme sayfasında 3D Secure seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin, yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen sms şifresiyle onaylaması gerekiyor. Yani kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yapabilirsiniz. 3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, kart sahibine sms ile gelen şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa kredi kartı için kullanılan uygulamaya “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.  Kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 veyaCID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartınızın arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444′tür. 
CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır. Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. 
Ödeme esnasında kart be kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada, tarayıcınızın altında bir anahtar bulunur. Bu anahtar, tarayıcınız aracılığıyla gönderdiğiniz bilgilerin üçüncü şahıslara karşı korunacağının güvencesidir. Ayrıca Element Enerji’den yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. EV SSL Güvenlik Sertifikası, McAfee Secure/PCI Compliance ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biri. Bu nedenle kredi kartıyla yaptığınız alışverişler sırasında kimi zaman bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Böyle bir durumda bankanız, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bu nedenle bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Aksi halde güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa siparişiniz iptal edilebilir. Buna ek olarak Element Enerji’ye üye olurken verdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanıl

Para İadesi ve Sipariş İptali

Siparişiz Element Enerji tarafından iptal edilebilir; iptaliyle ilgili bilgi, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için bankanızda ve Element Enerji’de kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Siparişinizin iptali Element Enerji tarafından iptali ve onaylanmamasının nedenleri şunlar olabilir
Kredi kartı ile ödenerek verilen siparişin ödemesinin bize ulaşmadığı durumlarda iptal edilmiş olabilir.Siparişinizi oluştururken ödeme tipi olarak EFT/havaleyi seçip ödeme işleminizi gerçekleştirdiyseniz, ödemeniz hesaplarımıza henüz yansımamış olabilir. Siparişinizi iptal etmek isterseniz; Siparişlerim sayfasına gidin ve iptal etmek istediğiniz siparişi seçin.Siparişten çıkarmak istediğiniz ürünlerin yanındaki onay kutularını seçin. Siparişin tamamını iptal etmek isterseniz ürünlerin tamamını seçin. Bittiğinde İşaretli ürünleri iptal et’i seçin. İptal talebi gönderildikten sonra hesabınızda kayıtlı olan e-posta adresine bir onay mesajı göndeririz. Siparişlerim sayfasını ziyaret ederek siparişin iptal edildiğini onaylayabilirsiniz. Siparişi, İptal Edilen Siparişler bölümünde görürseniz, sipariş başarıyla iptal edilmiştir. Siparişiniz doğrudan Element Enerji tarafından gönderildiyse ve değiştirilemiyorsa paketi teslim almayabilir veya İade Destek Merkezimiz bölümünden iade edebilirsiniz. Not: Üçüncü taraf satıcılardan satın alınan ürünler için iptal seçeneği sunulmaz. Bu durumda, siparişin yanındaki Talebi İptal Et’i seçebilirsiniz. İletişim formunu doldurduğunuzda mesajınız satıcıya iletilir. İptal garanti edilmez. Bir saat içinde, iptal işleminizin mümkün olup olmadığının belirtildiği bir e-posta alırsınız. Satın aldığınız ürün kargoya verilmişse siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanır. Ürünü kargodan alıp, tekrar iade işlemi yapmanız gerekir.Element Enerji, siparişi onaylamadıysa ve ürünü gönderemeyecekse iptal işlemini kendisi yapar. Eğer ürünü onayladıysa sizin iptal talebinde bulunmanız gerekir. Siparişi iptal edilmesi durumunda size haklı bir gerekçe gösterilir. eğer bu iptal işlemini hakı bulmaz iseniz, siparişinizin iptalini reddetme ve ek süre verebilirsiniz.Hesabım sayfanızdaki Mevcut Sipariş bölümünden İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz. Mağaza tarafından henüz kargoya verilmeyen ürünler için iptal talebi onaylanır. Mağaza ürünü kargoya verdiyse iptal talebinizi reddedebilir. Bu durumda ürünü  iade edebilirsiniz. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına yansıması ortalama 3 iş günü, banka kartlarına yansıması 7 iş günü bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır. Detaylı bilgi için bankanızla görüşebilirsiniz. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre ücret iadesinin hesabınıza yansıması, ortalama 3 iş günlük bir süreyi bulabiliyor. Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeni ile taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal, mağazanın ürünü henüz göndermediği durumlar için geçerlidir. Mağaza ürünü kargoladıktan sonra artık iptal işlemi yapamazsınız, iade talep edebilirsiniz. İptal talebinizi ilettikten sonra Element Enerji, ürün tedarik süresi içerisinde talebinize cevap vermelidir. Bu süre içinde yanıtlanmayan iptal talebi, sistem tarafından otomatik onaylanır. Element Enerji henüz siparişi kargoya vermemişse iptal talebinizi onaylar. Siz iptal talep ettiğinizde sipariş kargolanmış ise mağaza iptal talebinizi reddebilir. Bu durumda sipariş size ulaştıktan sonra iade sürecini başlatmanız gerekir.İşçilik içeren, özel ithalata bağlı siparişleriniz , sipairşinizle birlikte özel dizayn gektiren satınalmalarda iptal iade taleplerinizde grekçe göstermelisiniz. Örnek kapalı kutuda satılan raf ürününü gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz. Ancak aldığınız ürün yazılım, ayar gerektiyorsa, sizin uygulamanız için özel işlemlerden geçmesi gerekiyorsa, sebep göstermeden yapacağınız iptaller reddedilebilir. Sizin için özel metrajda kesilip gönderilen bir kabloyu hatalı , yanlış ürün teslmatı haricinde sebepsiz iade edemezsiniz. Element Enerji müşterisini asla mağdur etmez. Ancak Element Enerji tarafından satılan ürünler son kullanıcı ve tüketiciği ürünleri değildir ; Proje ürünleridir. Bir çoğu sizin siparişinize özel tedarik edilir ve hazırlanır, yanlış siparişlerinizden kaynaklı sorumluluk tamamen müşteriye aittir.Geri ödeme işlemi ise ödeme şekli Alışveriş Kredisi olan siparişlerde, krediye bağlı hesabınıza iadenin onaylandığı anda otomatik yapılır. Krediniz kapanmış sayılmaz, konuyla ilgili bankanız ile bireysel olarak iletişime geçebilirsiniz.Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde, Element Enerji tarafından tutarın tamamı kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir.Ancak bankaların iç işleyişleri nedeniyle, bu tutarlar banka tarafından kartınıza sipariş sırasında seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında Hepsiburada’nın herhangi bir müdehalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmeniz gerekir.

Cayma Hakkı

 Element Enerji satın aldığınız ürünleri , teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ücretsiz ve kolayca iade edebilirsiniz. 
6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir
Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti Element Enerji’yeaittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Element Enerji anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini alıcı öder.
Element Enerji’nin sizin için özel olarak tedarik ettiği ürünlerin cayma hakkı, ürünün piyasa değerindeki düşüş durumunda bu fark müşteriden talep edilir. 
Cayma Hakkını Element Enerji’nin onayı ile yapabileceğiniz istisna kapsamı aşağıdaki ürünler istisnadır
Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler 
Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler
Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler
Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, özel dizayn ürünler.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar
Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)
Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, yönelik hizmetler
Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ürünler
Montajı yapılmış , kutusu yırtılmış,tekrar satışa sunulmayacak haldeki ürünler
Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler, her türlü yazılım ve programlar.

Siparişi kapıda almaz isem ne olur

Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız. Ürünü teslim aldıysanız iade etmek için Siparişlerim sayfasından ilgili ürünü seçerek talep oluşturmalısınız. Ürününüz, kargo firması tarafından satıcıya teslim edildikten sonra geri ödemeniz bankanıza yapılır. Geri ödemenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın belirlediği süreye göre değişiklik gösterebilir. İadenizin durumunu Hesabım > Siparişlerim > Taleplerim sayfasında ilgili siparişinizin detayından görebilirsiniz.  Eğer ürünün kargo ücreti 30 TL nin üstünde ise, ve taşıma esnasında firmamıza bildirmeden ürünü almaktan vazgeçtiğinizi bildirmez iseniz, kargo ücreti sizden tahsil edilebilir. Ayrıca iade ve cayma hakkı içermeyen ürünleri almadığınız taktirde, firmanın uğrayacağı zararı karşılamak için Element Enerji sizden talepte bulunabilir. Kargonuz özel kurye , Ambar gibi standart dışı kargo şirketleri haricinde gönderilmiş ise, bunu teslim almamanız durumunda nakliyecenin ürünü iade sürecinde oluşacak masraflarını sizden talep edilebilir.
Element Enerji son kullanıcı ürünleri satmadığından dolayı kargoyu teslim almamanız size ilave bir masraf çıkartabilir. Bu konuyla ilgili ürün sipariş sayfasında ürünün özel uyarı bölümünde bu tür bilgileri bulabilirsiniz.
Element Enerji standart ürünlerde iade ve cayma hakkınızı kullanmanız durumunda size hiçbir ücret ve masraf yansıtmayacaktır.
Kapıda siparişinizle iligli bir hata, darbe, miktarla ilgili yanlışlık gördüğünüzde bunu tutanak altına almalısınız ve firmamıza bu durumu bildirmelisiniz. Kargo firmasından kaynaklı bu tür hatalardan dolayı mağdur olmamanız için Element Enerji’yi telefonla arayıp yardım isteyiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra , hasarlı ürün talepleriniz Element Enerji tarafından soruşturmaya tabi olarak giderilecektir.
 

Siparişinizi puan ve hediye kuponla ile ödeme

 Element Enerji müşterilerine alışverişlerinde hediye puanlar ve, öze  hediye kuponlarla hediye alışveriş imkanları sunmaktadır. Element Enerji’den telefonla veya dijital ortamda aldığınız hediye indirim kuponunu, sipariş aşamsındaki , inidrim kupon yerine yazarak , indirimi kullanabilirsiniz. Ayrıca alışverişler esnasında biriktirdiğiniz hediye puanları, alışverişler esnasında kullanabilirsiniz. Siparişin ödeme aşamasına geldiğinizde hesabınızda kuponunuz varsa Ürün ve/veya Sepet Kuponları alanında görürsünüz. İstediğiniz kuponunun yanındaki Kullan butonuna basmanız yeterlidir.  Kupon kullanılarak alınan ürünlerin iade veya iptalinde sepetin tamamının iade veya iptal edilmesi gerekir. Kullanım süresi devam ediyorsa kupon hesabınıza tekrar yüklenir. Kısmı iade ve kupon son kullanım süresi geçtikten sonra yapılan iptal ve iade işlemlerinde kupon tekrarlanmaz. Hesabınızdaki kuponları kullanmak için üye girişi yapmanız gerekir. Kupon ve puanlar, hesabınıza tanımlandığı için üyelik bilgilerinizi girmeden yaptığınız alışverişlerde kupon/puan kullanamazsınız. Element Enerji; müşterinin kupon kullandığı alışverişin tamamını veya bir kısmını iptal ettiğinde, iptal edilen ürün/ürünlerde kullanılan indirim tutarı kadar kupon, alıcının hesabına geri yüklenir. Geri yüklenen kuponun kullanımı için gerekli minimum sepet tutarı, orijinal kuponun kullanımı için kampanya koşullarında belirtilen minimum sepet tutarındaki oranla aynıdır. Ayrıca geri yüklenen kuponun kalan kullanım süresi, alıcının alışveriş yaptığı tarih ile kupon son kullanım tarihi arasındaki süre kadar olacaktır. Kupon ve anında indirim fırsatı aynı anda kullanılamaz. Bir siparişte en fazla bir adet indirimden yararlanabilirsiniz.Ürün bedeli kupon tutarıyla aynı veya daha düşükse kuponunuzu kullanabilirsiniz. Siparişin ödeme aşamasına geldiğinizde hesabınızda kuponunuz varsa Ürün ve/veya Sepet Kuponları alanında görürsünüz. İstediğiniz kuponunun yanındaki Kullan butonuna basmanız yeterlidir. Hediye kartları , puan ve indirim kuponların 1 sene kullanım süresi vardır, ancak bu süre Element Enerji tarafından ürün bazında uzatılabilir ve kısaltılabilir.

Telefonla Sipariş Yapabilirmiyim

Mesai saatleri içinde tüm destekleri , mesai saatleri dışında ise whasup ve mail ile destek almak için iletşim kanallarını kullanabilirsiniz. Satın almak istediğiniz bir ürünle ilgili firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilir, Mühendislerimizle projeniz konusunda detaylı  fiyat teklifleri için görüşebilirsiniz. Element Enerji 2023 yılından beri Otomasyon, Enerj ve Solar sistemler konusunda Türkiyenin en deneyimli kadrosuyla sizlere telefonda hizmet vermektedir.
Firmamızı arayarak ürünleri manual telefonla sipariş verebilir, , İstanbul merkez ve diğer şubelere gelerek ürünleri alabilirsiniz. 
Element Enerji ‘den projelerinizle iglili fiyat alaiblir ve teklif isteğinde bulabilirsiniz. Özellikle GEs projeleriniz , Rüzgar Türbini kurulumları ve sulama sistem projeleriniz anahtar teslimi proje olarak sunabiliriz. Ayrıca satışa koyduğumuz internet sitesindeki ürünler haricinde , temsilcisi ve üretimini yaptığımız diğer ürünlerinde tedariki için bizi arayabilirsiniz.

Hesabım ve Üye Girişi

www.elementenerji.com sitemize, üyelik yapabilir, tüm siparişlerinize, hesap bilgileirnize ve geçmişteki kayıtlarınıza, kişisel bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Sitemize üye girişini SLL güvenlik koruması altında yaparsınız. www.elementenerji.com’da birden fazla üyelik oluşturamazsınız. Oluşturduğunuz kayıt bilgileriniz izniniz haricinde kanunların düzenlediği 3. şahıslar haricinde kimseyle paylaşılmaz. Kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuğunuz durumda sayamızdan otomaitk olarak yeniden şifre oluşturabilirsiniz. Müşteri temsilcimizi arayarak cep telefonunuza güvenlik bilgilerinizi gönderebiliriz
Üye girişi yaptığınızda aşağıdaki işlemlerin tamamını güvenle yapabilirsiniz
-Kargonuzu takip edebilir, ürünlerin iadesini yapabilirsiniz.
-Otorum açma bilgilerinizi, adreslerini,telefon numaranızı düzenleyebilirsiniz
-Ayrıcalıklarınızı ve ödeme bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz
-Ödeme yöntemlerinizi ve ayarlarnızı yönetebilir, bakiyeleri ve teklifleri görüntüleyebilirsiniz
-Bakiyenizi görüntleyebilir, hediye çeklerinizi kullanabilir ve adınıza tanımlı indirim kuponlarını görebilirsiniz
-Yorumlarınızı Element Enerji müşteri yetklisi ile canlı sohbet edebilirsiniz
-Element Enerji Mobil uygulamasını yükleyeiblir, ve tüm yardım sayfalarına ulaşabilirsiniz
wwww.elementenerji.com’a kimler üye olabilir.
– Türk vatandaşları ,yabancı uyruklu ve 18 yaşından büyük herkes üye olabilir

Yurt Dışı Siparişi

www.elementenerji.com’ dan sparişlerinizi yurt dışından yapabilirsiniz. Kendi ülkenizdeki gümrük tarifesi, kota ve tüm resmi prosedürlerle ilgili sorumluluk ithalatçı firmaya ve satın alan kişiye aittir. www.elementenerji.com satın aldığınız ürünle ilgili CIF, FOB fiyatlarını vermektedir. gümrük tarifesi ürünün siparişiyle birlikte tarafınıza ulaşır. Ürünlerin üzerindeki sertifika ve kendi ülkenizdeki ithalat rejimleri ve kanunları mutlaka önceden öğrenmeniz gerekir.
Yurt dışı siparişlerinizde kargonuz taşıması sakncalı ise, uçak ile taşınmayacaktır. Muhtemelen tüm kargo firmaları bu ürünü uçak ile taşımak istemezler. Karayoluyla ürün gönderileceğini bilmeniz gerekir.Bu konudaki gecikmeler ve gümrük işlemleriyle ilgili olarak info@elementenerji.com ve 0532 602 99 55 den bilgi almalısınız
Yurt dışı kredi kartı ödemelerinde kendi ülkenizden kaynaklı ilave muhabir banka ücreti kesilebilir. www.elementenerji.com ücret iadesi esnasında bu ücreti geri vermez. www.elementenerji.com’dan tüm ürünleri yurt dışından sipariş edebililirsiniz. gümrük ile ilgili sorun olmayacağını emin olduktan sonra firmamız tüm ürünleri göndermektedir. Yurt Dışı siparişlerde tüm tüketici hakları, gümrük kanunlarının kapsamı dışında kalabilir.

Satışa sunduğumuz ürünlerin kalitesi

ORİJİNAL ÜRÜN SATIYORUZ:www.elementenerji.com daki tüm ürünlerimiz orijinaldir. Sahte, kopya , yasadışı ürünler satılmaz. Aldığınız ürünle ilgili endişeniz var ise, lütfen derhal ürünü tarafımıza kargo ile gönderiniz ve telefonla, e-posta ile bu durumu bildiriniz. Ürünle ilgili şikayetiniz ve endişeniz haklı çıkarsa , hiçbir ücret ödemeden , ürününüz iade alıncak veya isteğiniz doğrultusunda değiştirlecektir. tetspreyi.com ürünle ilgili ithalatçı ve tedarikçi firmayla ilgili hukuki işlem başlatacaktır. Tüm süreç sizinle paylaşılacaktır. Gerektiğinde , hukuki işleme katkıda bulunmak durumunda kalabilirsiniz. Endişeniz , isabetli değil ise, ürün tüm incelemelrden sonra tekrar tarafınıza gönderilir.
TEKNİK BİLGİ ALMAK İSTİYARSANIZ: www.elementenerji.com’da teknik personelimiz tüm özellikleri sitemize geçmeye özen göstermektedirler. Kullanım alanınız, ilave bilgi isteğiniz özenle cevap bulacaktır. Mesai saatleri içnde mühendis ve teknik kadromuza e–posta ile, telefonla ulaşabilirisiniz.Ürünle ilgili tüm detay ve teknik bilgi almak için, sitemize ve ürüne abonelik yapmanızı tavsiye ederiz. tüm güncelleme ve yeni teknik bilgilerden haberdar edilirsiniz.
KULLANILMIŞ İKİNCİ EL ÜRÜN SATMIYORUZ: www.elementenerji.com ikinci el ürün satmaz. Müşterilerden gelen iadeleri kontrol ederek satışa sunarız. Aldığınız ürün ile ilgili kutu daha önce açılmış izleniminiz var ise , lütfen tarafımıza telefonla bildiriniz.. Satışa sunduğumuz ürünlerin bir çoğu yurt dışından ithal edilmektedir. Bu ürünler kargoda , gümrükte ve kargoya verilirken denenir. Bu esnada küçük deforme ve çizikler oluşabilir. Müşteri bu durumu peşinen kabul etmiş sayılır.
B KALİTE ÜRÜN: Element Enerji fabrikaların kalitesine göre ayırdığı ürünleri , yapılan tasnife göre ücretlendirerek, müşteriye en doğru bilgiler vererek satışı yaptığı ürünün kalitesi hakkında bilgi verir. Defolu görsel kusurlu ürünleri ayrı kategoride satışa sunar
ÖZEL ETİKET:Bazı ürünler Türkiyeye göre ayar gerektirir. Özellikle gümrük esnasında ürünlerin orijinal etiketlerinin üzerine Türkçe açıklama ve uyarı yapıştırmak durumunda kalabiliriz.Koli ile yurt dışından geldiğinden, bir koliden daha az miktarlardaki siparileriniz esnasında, farklı ebat ve markasız kutular içinde ürün gönderilebilir.
İNDİRİM VE FİYAT FARKI: Ürün fiyatı tanıtım borşüründeki ve diğer reklamlardaki fiyatlarından farklı olabilir. Bu genelde kur güncellemesi, kampanya bitişi gibi sebeplerden olur. İndirim isteğinizi e-posta ile veya telefonla tarafımıza iletebilirsiniz.Ürünlere uygulanacak veriler (KDV, ÖTV vs..) sipariş esnasında gözükür. Genelde elektronik cihazlara %18 KDV uygulanır. Bu rakam sipariş esnasında tahsil edilir. Ekranda KDV hariç fiyatları görecekiniz. Fatura kaybedilmesi durumunda iadelerde KDV miktarı geri ödenmeyecektir.
DAHA UCUZ ÜRÜN BULURSANIZ İNDİRİM YAPIYORUZ: Siparişten önce bir başka tedarikçi ve siteden aynı ürünü aynı şartlarda daha ucuza alabiliyorsanız bunu bizimle paylaştığınızda size çok özel inidirim uygulanacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Stok Olmayan Ürünlerin Siparişi

Satışını yaptığımız ürünlerle ilgili teknik ve ticari yazım hatası yapılmış olabilir veya üretici tarafından stok bilgisi güncellenmemiş olaiblir. Eğer kritik sürede almanız gereken bir ürün ise;Lütfen ürünün orijinal satıcısının son güncel stok bilgisini iletişim hatlarından teyit ediniz. teknik bilgileri kontrol ediniz. Firmamız sattığı ürünlerdeki açıklamaları, hızlı ve ön bilgilendirme amaçlı yayınlamaktadır. Satın alan tüm müşterilerimiz burada teknik hata oalbileceğini kabul etmiş demektir. Element Enerji satışa sunduğu ürün stoklarını, ithalatçı ve üretici firmaların dijital ortamlarından otomatik olarak almaktadır. Stok güncelleme hataları olduğunda size en kısa sürede bilgi verilerek gecikme süresi bilgisi verilecektir. Eğer sipariş vereceğiniz ürün stokta yok ise veya çok uzun teslim süresi ile satışa sunulmuş ise ürünle iligli bizden yardım alabilirsiniz. Tedarik süresiyle ilgili olarak daha hızlı bir teklifte bulunabiliriz. Element Enerji Proje ve tedarik firması olduğundan dolayı, Ön sipariş ve stokta olmayan ürünlerin sipariş girişini kabul etmektedir. www.elementenerji.com’da ürünün stoğa giriş tarihini görebilirsiniz. Bu tarih yaklaşık bir tarihtir. Gecikme ve aksaklık durumunda sipariş iptali talebi yapailir ve para iadesi alabilirsiniz
Element Enerji yüzlerce ithalatçı ve üreticinin direk dağıtıcıs ve bayisidir. Ürünün mağaza veşubelerimizde de satışı yapılmakta olduğundan, stoklar anlık güncellenmeyebilir. Bu durumda müşteri temsilcisi sizi arayarak ürünün geç teslim edileceğini bildirir. Eğer ürünün geç teslim edilmesini kabul etmez iseniz. Siparişniz manual olarak Element Enerji tarafından iptal edilir. Element Enerji satışa sunduğu ürünlerin bazılarını kendi ithal etmektedir.Gümrükte, serbest bölgede ve yakın tairhli stoğa girecek ürünleri satışa açmaktadır. Sipairş vermiş olduğunuz ürünlerin bu tür ürün olması durumunda , müşteri temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacak, ve bilgisini verecektir. Eğer siparişin geç teslim edileceğini kabul ederseniz, bu konuda size bir teyit e-postası gönderilir.Buna itiraz etmedeiğiniz taktirde , ürünleriniz gecikmeli olarak size ulaşacaktır. Yurt dışından ithal edilen ürünleri sipariş etmeniz durumunda, en az 4 hafta içinde teslim olacaktır.

Fatura Elinize Geçmediyse

Fatura bilgilerinizi sipariş esnasında girdikten sonra , kargoya verilirken faturanız kesilir. Kargoya ürün verildikten sonra fatura bilgilerinizi değiştirmek isterseniz, faturanın tarafımız tekrar iadesi gereklidir. Faturayı www.elementenerji.com.tr a göndermek ve yeniden düzenlenen fatuyı alma kargo ücretleri müşterinin kendisine ait olacaktır. Tüm gönderiler karşı taraf ödemeli olacaktır. Fatura bilgileri www.elementenerji.com un hatası dolayısıyla yanlış düzenlendi ise, tüm kargo ücretleri tarafımızdan karşılanacaktır.
Faturayı kaybetmeniz durumunda , firmamızdaki orijinal nüshasının fotokopisi üzerine muhasebecimiz tarafından ASLI GİBİDİR onayı vurularak tarafınıza gönderilir. Gönderme işlemi elektronik ortamda da yapılabilir.
Firmamız e-fatura/earsiv fatura ile faturaları dijital ortamda hazırladığından, faaturanız sipariş esnasında üyelik bilgilerinizi girdiğiniz e-posta adresine gönderilecektir. Gönderim esnasında oluşacak iletişim hatalarını tarafımıza bildirmeniz ve info@elementenerji.com e-postasına istek göndermeniz yeterlidir. Faturanız tarafınıza ulaştırılmamış ise, veya sehven kesilmemiş ise, Telefonla tarafımıza ulaşarak bu hatayı bize bildirmeniz gerekmektedir. e-fatura mükellefi olmanız halinde; bu ürünlerin faturası, sipariş tarihinden itibaren yaklaşık 7 gün içerisinde e-posta ile gönderilebilir. Faturanızı görüntüleyebilmeniz için belirtilen sürenin dolması gerekmektedir. Süre bitiminde hesabınızda kayıtlı e-posta adresinizi kontrol edebilirsiniz.
Element Enerji üzerinden, belirlediğiniz indirim ve tanımladığınız kupon kullanılarak satın alınmış ise faturanızı, bu tutarları indirim olarak göstererek düzenlenir. Örneğin ürünün fiyatı 200 TL, ürüne yaptığınız indirim ve/veya tanımladığınız kupon tutarı 25 TL ise fatura tutarınız 175 TL olmalıdır.Ürünü satın alırken taksit seçeneğini kullanmış ve vade farkı oluşmuş ise vade farkı tutarı da kesilecek ürün faturasında yazılır. 
 
E TİCARET MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 
Madde 1- Taraflar
 
        1.1. Satıcı
Adı: Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti
Adresi: Akçaburgaz Mah. Hadımköy yolu Cad. No:186 İç Kapı No:3 Esenyurt /İSTANBUL
Telefon: +90532 602 99 55
MERSIS NO: 
E mail:info@elementenerji.com
 
        1.2. Alıcı
Adı – Soyadı:
TCK. No:
Adresi:
Telefon:
E-mail:
 
Madde 2- Konu
 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’ nın SATICI’ ya ait www.elementenerji.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 
Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet
ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.
 
www.elementenerji.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
 
Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri
 
Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder. SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’ nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder. Alınan Ürün /Ürünler
 
Adı, kodu : … adet
Toplam Satış Bedeli : …. –TL/USD
Ödeme Şekli: Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT) Teslim Edilecek Kişi :
Telefon numarası :
Teslim Edilecek Adres :
Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarası :
Kargo Ücreti : … -TL/USD
 
Teslimat adresi Türkiye dışı olan ülkelerde gönderim bedeli ve gümrükte doğabilecek ekstra giderler ayrıca ilave edilecektir.
 
Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler
 
Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../…. tarihidir.
 
Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.
 
Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri
 
        5.1. Satıcı, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
 
        5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.elementenerji.com den alışveriş yapamaz. Alıcı, web sitesinden alışveriş yaparak 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. 18 yaşından büyük olmayan bir kullanıcının www.elementenerji.com üzerinden hesap açarak yapmış olduğu eylemlerden Satıcı hiçbir
şekilde sorumlu tutulamaz.
 
        5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.elementenerji.comn.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.
 
        5.4. www.elementenerji.com den kredi kartı (Visa, MasterCard vs.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 1 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 
        5.5. Banka havalesi ile ödemesi yapılacak siparişlerde, her sipariş sonrası doldurulması gereken bir “ödeme bildirim formu” vardır. Ödeme bildirim formu, alıcının, satın almış olduğu ürün/ürünlerin tutarını, satıcıya ödemiş olduğunu belirten bir form olup satıcı nezdinde bu işlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Alıcının, satıcı hesaplarına ödemesi gereken tutarı havale geçmiş olmasına rağmen bu formu doldurmamış olmasından, ya da eksik/hatalı doldurmuş olmasından kaynaklı gecikmelerden Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 
        5.6 Alıcının sipariş ettiği ürünlerin teknik özellikleri asil olarak üreticinin teknik dokümanlarında yer almaktadır, üreticinin sunmuş olduğu verilerdeki hata ve yanlışlıklardan www.elementenerji.com sorumlu değildir. www.elementenerji.com sitesi üzerinden yayınlanan teknik yada görsel bilgiler tamamen müşterilerine kolaylık olması içindir, yayınlanan verilerin uygunluğu tamamen alıcının inisiyatifindedir. Satıcının ön bilgilendirmesi garanti anlamına gelmez.
 
        5.7 Görselde görünen ürün ile teslim edilen ürün arasında, web ortamı sebebiyle renk, boyut ve yazı farklılıkları olabilir. Asıl kriter ürüne ilişkin üretici teknik datalarıdır.
 
        5.8 Teknik datalar, üreticileri tarafından belirli zaman aralıklarında güncellenmektedir. www.elementenerji.com bu güncellemeleri yakından takip edip siteye yüklese de, stoklarındaki ürünler ile uyumluluğunu %100 garanti edemez.
 
        5.9 www.elementenerji.com bir web sitesine doğrudan bir link veriyor ise, verilen link in içeriği ve kullanımına ilişkin tüm sorumluluk, kullanıcının olup link in kullanımı ve içeriği sebebiyle www.elementenerji.com un hiçbir sorumluluğu yoktur.
 
        5.10 www.elementenerji.com sitesindeki tüm teknik veriler ve görseller, kullanıcı tarafından herhangi bir nedenle veya ticari maksatla kullanılmaz.
 
        5.11 www.elementenerji.com dan, mesai saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatillerde veya şirketin bütünün ya da belli bir kısmının idari izinli olarak sayıldığı tarihlerde verilen siparişler, ödemelerinin hesaplara aktarılmasını takiben ilk iş günü içerisinde işleme alınacaktır.
 
        5.12 www.elementenerji.com internet adresinde görünen ürün stokları, aynı anda aynı ürüne farklı kişilerce
birden fazla sipariş geçilebileceğinden ötürü değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla nihai alınabilecek ürün stoğu, sepete atılan ürünler değil, sipariş esnasında sistemin onay verdiği ürünler olacaktır.
 
        5.13 www.elementenerji.com internet adresinde yapılan alış veriş esnasında döviz kurundaki değişimlerden ötürü fiyatlarda anlık dalgalanmalar görülebilir. Bu noktada nihai fiyatlandırma, sipariş onay mailinde görünen fiyatlardır.
 
        5.14 Web sitesindeki bazı ürünlerin detay sayfalarında “Obsolete” ibaresi yer almaktadır. Bu, üreticisi tarafından ilgili ürünün artık üretilmeyeceği ve dolayısıyla devamlılığının olmayabileceği anlamını taşır. Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti bu bilgilerin en güncel hallerini web sitesine koymaya çalışsa da, bilgilerin doğruluğundan ve bu bilgilerden doğabilecek hiç bir kanuni yaptırımdan sorumlu değildir. Bu noktada tüm sorumluluk alıcıya aittir.
 
        5.15 Web sitesindeki bazı ürünlerde “Muadil” seçeneği yer almaktadır. Muadil ürün, ilgili ürünün yerine geçebilecek benzer özellikte veya farklı markada aynı özellikteki ürünler anlamına gelmektedir. Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti ürün muadillerini teknik datalara ya da üreticilerden aldığı geri bildirimlere göre web sitesinde güncellemekle birlikte bilgilerin doğruluğunu yüzde yüz garanti edemez. Muadil araştırmalarında nihai karar alıcıya ait olup, hatalardan dolayı doğabilecek hiçbir hukuki yaptırımı kabul etmemektedir.
 
        5.16 Web sitesi üzerinde bir mesajlaşma modülü yer almaktadır. Bu modül, Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti nin müşterilerine daha hızlı ve daha etkin bir şekilde hizmet verebilmesini amaçlayarak hazırlanmıştır. Bu modülü kullanarak web sitesi üzerindeki trafiğinizi ve web sitesine girişte kullandığınız cihaz, tarayıcı, lokasyon, v.b. bilgileri Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti ve  Uygulama Yöneticisi ile paylaşmayı kabul ve taahhüt etmiş olursunuz.
 
        5.17 www.elementenerji.com üzerindeki teknik datalar kullanıcıların aradıkları ürün hakkında daha rahat bilgi toplayabilmesi amacı ile Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından derlenmektedir. Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti bu teknik dataların bahsi geçen ürünleri refere ettiğine yüzde yüz garanti veremez. Teknik dataların kullanımı ile alakalı sorumluluk kullanıcının insiyatifindedir.
 
        5.18 www.elementenerji.com üzerinden verilebilecek siparişlerin alt limiti KDV hariç 2 dolardır. Bu tutarın altında web sitesi üzerinden sipariş verme imkanı yoktur.
 
        5.19 Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti web siteleri üzerinden kullanıcılarına sunmuş olduğu tüm kampanya ve promosyonları her hangi bir duyuruya gerek kalmaksızın iptal etme, değiştirme hakkını saklı tutar.
        5.20 200 TL nin altındaki tüm siparişlerden kargo ücreti alınmaktadır. Bu ücret, alıcının siparişini satıcının deposundan, veya şubelerinden kendi teslim almış olsa dahi ödeyeceği tutara ve faturasına yansıtılacak bir ücrettir ve alıcıdan tahsil edilecektir.
        5.21 www.elementenerji.com  web sitelerinden yapılan alışverişlerde bir “para puan” uygulaması vardır. Bu uygulama kapsamında kazanılan para puanların yüzdesi ve kullandırılma şartları tamamen Element Enerji insiyatifinde olup, uygulamada değişiklik yapılması ve sonlandırılması hakkı da tamamen Element Enerji insiyatifindedir. Bu belirtilen şartlar ile ilgili alıcılara hiçbir
uyarı bilgilendirme yapılma şartı yoktur.
        5.22 Satıcının bahsi geçen web siteleri üzerinden yaptığı satışlarda “Saat 15:00’ a geçilen siparişlerde
aynı gün kargo” uygulaması, o anki operasyonel yoğunluk ya da geçilen siparişin kalem adedine bağlı olarak gerçekleştirilememesi satıcının sorumluluğunda olmadığı gibi, kargo şirketleri ve diğer dış kaynaklı etmenlerden dolayı bu uygulamaya konu olan vaadin yerine getirilememesinden Element Enerji sorumlu tutulamaz.
        5.23 Web sitesi üzerinde bir ürüne dair birden fazla fiyatlandırma bulabilir. Bu durum malzemenin minimum paket adedi ile ilişkilidir. Bir malzemeden minimum paket adedinin üstündeki alımlarda satıcının belirleyeceği bir oranda iskonto uygulanmaktadır.
        5.24 www.elementenerji.com web siteleri en şekilde Google Chrome web tarayıcısı ile çalışmaktadır. Diğer web tarayıcılarından yapılan işlem ve gösterimler ile ilgili hatalardan satıcı sorumlu değildir.
 
Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri
 
        6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
        6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
        6.3. Alıcı, www.elementenerji.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.
 
        6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.elementenerji.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 
        6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, bandrolünü yırtmamış tahrip etmemiş olmayı, ürünü hiçbir şekilde kullanılmamış olmayı, başka bir ürünle değiştirmemiş olmayı, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.
 
        6.6 Herhangi bir kusurdan ötürü iade edilmek istenen ürün şirketimize anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ulaştırıldıktan sonra ürün teknik incelemeye tabi tutulur. Bu inceleme sonucu verilen uygunluk raporuna göre ürünün iadesinin kabul edilmesi durumunda, alıcı ile iletişime girilerek ya mevcut
başka bir ürün ile değişimi sağlanır, ya da para iadesi gerçekleşir. Bu işlemler toplamda 3 ila 15 günlük bir süre zarfını kapsar.
 
        6.7 Alıcının www.elementenerji.com üzerinden oluşturduğu siparişin içerisinde SENSECAP M1 LORAWAN GATEWAY ürünleri olması durumunda iş bu sözleşmeye ilaveten EK-1 Protokolünde yer alan maddeleri de alıcı kabul etmiş sayılır.
Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü
 
Sipariş: Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu
nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.
 
www.elementenerji.com üzerinden sadece mevcut stokta stoğu görünen malzemelerin siparişi yapılabilir. Diğer tüm stok verileri, sadece bilgilendirme amaçlı olup sistem üzerinden satışa kapalıdır. Mevcut stokta olmayan ürünlerin siparişi için müşteri hizmetlerini arayabilir, haber ver modülünü kullanabilir ya da info@elementenerji.com a mail atabilirsiniz.
 
Minimum Sipariş Adedi; Mevcut stokta olan bir ürünün satılabilecek en küçük miktarını tanımlar. www.elementenerji.com üzerinden yapılacak alış verişler ürünlerin Minimum Sipariş Adetleri ve katları kadar olmalarıdır. Minimum sipariş adedinin altında veya katlarının haricinde her hangi bir satın alım yapılamaz.
 
Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir.
Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.
 
İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve muadili olan aynı fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda, yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya alıcı veya satıcı tarafından sipariş iptal edilebilir.
 
Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır
 
Ödeme:
www.elementenerji.comn.com ‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı
seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgilerinin” Fatura Bilgileri ile aynı olması , banka nezdindeki havale
açıklama kısmına havale sipariş numarasının yazılması ve havale tutarı ile “ödenecek tutarın” birebir aynı olması gereklidir. Sipariş verildikten sonra 1 iş günü içerisinde yapılmayan havalelerde sipariş iptal edilir. Banka havalesi ile ödemesi yapılacak siparişlerde, her sipariş sonrası doldurulması gereken bir “ödeme bildirim formu” vardır. Ödeme bildirim formu, alıcının, satın almış olduğu ürün/ürünlerin tutarını, satıcıya ödemiş olduğunu belirten bir form olup satıcı nezdinde bu işlemlerin daha hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu formun üzerindeki “Ödeme yapılan banka”, “Ödemeyi gönderen kişi”, “Ödenen tutar” kısımları eksiksiz doldurulmalıdır. Alıcının, satıcı hesaplarına ödemesi gereken tutarı havale geçmiş olmasına rağmen bu formu doldurmamış olmasından, ya da eksik/hatalı doldurmuş olmasından kaynaklı gecikmelerden Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti hiçbir şekilde sorumlu
tutulamaz.
 
www.elementenerji.com üzerinden yapılan alışverişlerde ürün seçim ekranında ve sepette ürün fiyatları Amerikan Doları para birimi üzerinden görünmekte olup, sipariş tamamlanıp ödeme ekranı çıktığında o günkü Amerikan Dolar kuru üzerinden hesaplanarak Türk Lirasına çevrilir ve Türk Lirası üzerinden faturalandırılır.
 
Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine veya belirlediği şahısa teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.
 
Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü Sevkiyat:
Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir.
Teslimat:
 
Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.
 
 
Türkiye dışındaki teslimatlarda gümrük işlemleri sebebiyle doğabilecek ek süreler ayrıca ilave edilecektir.
 
Alıcı, Element Enerji’ nin teslimat lokasyonuna göre hiçbir neden belirtmeksizin satış iptali yapma hakkını saklı tuttuğunu kabul eder. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.
 
Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden ve gecikmelerden alıcı sorumlu olup, satıcı sorumlu değildir. Belirtilen
günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine info@elementenerji.com e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.
Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.
 
Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü
 
www.elementenerji.com üzerinden satın alınan ürünlerde aşağıdaki şartlar dahilinde cayma veya iade hakları söz konusudur.
 
        9.1. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsımda alıcının, satın aldığı ürün / ürünleri kargo firmasından teslim aldıktan sonra hiçbir koşul belirtmeksizin 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilme hakkı vardır. Cayma hakkını kullanmak için yine web sitesi üzerinde siparişlerim sekmesi altında “İptal ve İade” seçeneği bulunmaktadır. İade seçeneğine tıklandıktan sonra açılan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu kapsamda iade edilmek istenen ürün
/ ürünlerin satıcıya gönderimi esnasında, satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile yapılırsa alıcı hiçbir kargo ücreti ödemeyecektir.
 
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir,
 
    • Hesabım sekmesindeki “İade Formu” eksiksiz doldurulmalıdır
    • Kargo firmasının siparişi alıcıya tesliminden itibaren en geç 14 gün içerisinde yapılmalıdır.
    • 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca mutlak suretle ürün/ürünlerin faturasını alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak, varsa sevk irsaliyesi ile birlikte cayma tebligatını yaptığı tarih itibari ile 10 gün içerisinde göndermelidir. (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
    • Orijinal ambalajlarının ve/veya Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti tarafından hazırlanan ambalajların hiçbir şeklide açılmamış, bozulmamış olması ve bandrolünün yırtılmamış, tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.
    • Açıkça müşterinin özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ürünlerin (custom design) iadesi mümkün değildir.
 
        9.2. Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün/ürünler Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti ve gerekirse ürünlerin üreticileri tarafından incelenip iadeye uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu işlemin süresi 1-15 gündür. Ürünleri iadesine uygun olduğunun değerlendirilmesi takdirinde ürün bedeli, alıcıya hangi ödeme aracı ile satın alım yapmışsa o şekilde geri ödenir. Bunun da süresi maksimum 10 gündür. Kredi kartlarında bankadan kaynaklı gecikmelerden dolayı Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir.
        9.3. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Satıcı, alıcı tarafından gönderilen malın iadesinin imkansızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu malı teslim aldığı tarihten en geç 3 gün içerisinde alıcıya bildirmelidir.
 
        9.4. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.
 
        9.5. 6502 Sayılı yasa kapsamı dışındaki Ticari nitelikteki işlerde ayıp, gizli ayıp veya iadeye ilişkin hususlarda Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.
 
Madde 10-Garanti
 
www.elementenerji.com , sadece üreticilerinden aldığı ürünlerin devredilebilecek üretici garantileri olmaları durumunda, üreticinin belirleyebileceği bir süre dahilinde garanti sürecini başlatabilmek adına alıcıya yardımcı olur. Bu noktada alıcı, iade etmek istediği bozuk/kusurlu ürünü satıcıya ulaştırmalıdır. Taklid, imitasyon veya orjinal olmayan ürünün, orjinali yerine iade edilmek istendiğinin anlaşılması durumunda yürürlükteki kanunların gerektirdiği işlemleri yapmakta özgürdür. Bu noktada tüm sorumluluk alıcıya aittir. www.elementenerji.com un Üreticiler haricinde tedarik ettiği ürünlerde ise somut
ve müspet bir garanti uygulaması yoktur. Bu durumda garanti tamamen satıcının insiyatifindedir. Bu koşullar altında doğabilecek her türlü talep neticesinde www.elementenerji.com sorumlu değildir.
Satıcının garanti sorumluluğu
yalnızca 6502 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir.
Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır. Madde 11- Gizlilik
Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
 
Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz. Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.
 
Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir. Sitenin güvenliğinin veya
kullanım koşullarının kullanıcı tarafından suç teşkil edecek ihlali hallerinde, ilgili kişinin teşhis ve kovuşturmaya yarayacak bilgileri emniyet güçleri ile paylaşılacaktır.
 
 
 
Madde 12- Web Sitesi Güvenliği
 
www.elementenerji.com en gelişmiş şifreleme sistemlerinden biri olan RapidSSL TLS 1.0 sürümünü kullanır. Bu, bilgisayar ağı üzerinden güvenli haberleşmeyi sağlayan bir kriptolama protokolüdür. Bu protokolü de bilgisayarınızda aktif bir şekilde kullanabilmeniz için protokolü destekleyen güvenli bir tarayıcı gerekir. Güvenli bir tarayıcıdan siteye giriş yaptığınız takdirde bilgilerinizi tarafımıza en güvenli yoldan aktarmış olursunuz. Ama şu da unutulmamalıdır ki internet ortamında hiçbir verinin güvenilirliği
yüzde yüz değildir. Kişisel bilgilerinize ait risk bu noktada size aittir.
 
Madde 13- Siteye Erişim, Hesap Bilgilerinin Korunması
 
www.elementenerji.com dan alışveriş yapabilmek için ,alıcının bir kullanıcı adı ve şifre oluşturması gerekmektedir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi sadece alışveriş yapan kişi belirler ve o kişiye özeldir. Kullanıcı adı ve şifresi doğru ve eksiksiz olmalıdır. Kullanıcı adı ve şifresi nin ikisi birlikte alıcının kimliği olarak anılacak olup, bu kimliğin güvenliği ve gizliliği tamamen alıcının sorumluluğundadır. Alıcının Kimlik bilgileriyle farklı kişi veya kurumların site içerisinde yapacakları her türlü faaliyetten tamamen alıcı sorumlu olacaktır. Dolayısıyla, alıcının dışında herhangi birinin, alıcının kimliğiyle siteye giriş yaptığını, alıcının fark etmesi durumunda info@elementenerji.com a, bu durumu şikayeten mail atmalıdır. www.elementenerji.com kimlik bilgilerini izleme ve kendi takdirine bağlı olarak bunu değiştirilmesini isteme veya silme hakkını kendine saklar. Alıcı İnternet ortamında hiçbir verinin yüzde yüz güvenli olmadığını bilir. www.elementenerji.com en gelişmiş güvenlik sistemlerini kullansa da bilgilerin kötü niyetli 3.
Şahıslarca kullanımına ait risklerin bulunduğunu ve bunda Element Enerji atfı kabil bir sorumluluk bulunmadığını bilir ve kabul eder.
 
Madde 14- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 sayılı Tüketicinin Korunmasına Dair yasa Kapsamına girmeyen, Ticari nitelikteki işlerde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ile İcra daireleri yetki ve görevli olacaklardır.
 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/… Satıcı
Alıcı
 
Element Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti